Menu
Home
Theo Monkhorst
Han Mulder
Dick Toet
Paul van Velthoven
Marjolijn Uitzinger
Hetty van Rooij
Frans Wijnands
Marc De Koninck
Han Kogels
Frans kok
Gastschrijver
Henk Beereboom
Plein
Vertel het verder!
Klik hier en stuur deze website naar uw vrienden:
e-mail to a friend
Plein
Voorbeeld

Koningin Elizabeth kleedt zich sober, gaat in eigen land met vakantie, het liefst per trein en heeft haar Rolls Royces voorzien van een schone LPG-installatie.
Zou Beatrix dat bedoelen met haar Kerstboodschap ‘een beter milieu begint bij jezelf’?
Ook aan de tv-toespraak van haar hoogbejaarde vakgenote kan Beatrix een voorbeeld nemen. Een zakelijk verhaal, to the point, afgewisseld met leuke beelden over de activiteiten van haarzelf en haar familie gedurende het afgelopen jaar.
Het verschil met het hoogdravende gemoraliseer waarop wij elk jaar worden getrakteerd, was ditmaal wel erg opvallend.

Frans Kok
De horizonten van Gerard Fieret Afdrukken E-mail
henk beereboom   
maandag 21 juli 2008



De aardse horizon van de Haagse dichter/schilder/fotograaf Gerard Fieret verschrompelt. Op weg naar hemelse verten zit hij nu, 84 jaar oud, in een verzorgingstehuis.
De laatste jaren kende Den Haag hem vooral als de man die met twee emmers vogelvoer aan het fietsstuur door de stad zwierf. Hordes duiven sliertten om hem heen.
Soms maakte je een vriendelijk praatje met hem, soms schold hij je zo maar de huid wol.
Wim de Bie vertelde op zijn Bieslog dat hij Fieret ontmoette en vroeg hoe het ‘m verging. “Het lopen gaat steeds moeilijker”, zei Gerard. “En fietsen?”, informeerde De Bie. Het antwoord was van ijzeren logica: “Ja natuurlijk, fietsen doe ik omdat ik slecht loop…!”

Fieret wordt geprezen als zo ongeveer de uitvinder van de grofkorrelige foto.
Smoezelig, rotzooierig en viezig worden ze ook wel genoemd.
De handgeschreven verhalen en gedichten die hij me wel toonde in de Haagse Kunstkring hadden diezelfde kenmerken.
Over de inhoud en de betekenis zegt dat natuurlijk niet echt veel.

Kunsthistorica Caroline Piek publiceert deze maand een geïllustreerd verhaal over Fieret in het fototijdschrift Camera. Zij gaat gedetailleerder in op zijn zielenroerselen. Piek maakt er nogal veel werk van, dat Fieret verzot was op erotische vrouwenbenen. Hij beheerste, zo zegt ze, de versierkunst om vrouwen om zijn vinger te winden en daarna in de studio voor de lens te krijgen.
Fieret zei over zichzelf: “Waarom ik teken, schilder of fotografeer, is omdat ik het leven wil vastleggen zoals ik het persoonlijk ervaar.”

“Beter één been voor de lens dan tien aan de horizon”, moet-ie gedacht hebben.


(www.henkbeereboom.nl)
 
< Vorige   Volgende >